Tekirdağ Yamaç Paraşütü Turu Fiyatları Uçmakdere Paraşüt Uçuşu Tekirdağ Tandem Yamaç Paraşütü Uçmakdere Paraşüt Uçuşu Uçuş Bileti Al

İstanbul yamaç paraşütü turu oldukça popüler bir aktivitedir. Haftanın her günü istanbulda yamaç paraşütü yapabileceğiniz gibi hafta içi de yamaç paraşütü uçuşlarına katılabilirsiniz. İlk önce uçuş bölgesine gidilmektedir. Uçuşlarımız deneyimli tandem THK yamaç paraşütü pilotları ile yapılmaktadır. Uçuş biletlerinizi 1 yıl içerisinde ister kendiniz ister arkadaşlarınız kullanabilir. Dilerseniz uçuş biletinizi arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. 1 kişi için yamaç paraşütü fiyatımız 1.350 TL dir.

WhatsApp üzerinden bizlere rezervasyon yaptırmak için +90 555 799 00 34 nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Aramak yapmak için  +905557990034 nolu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü
1.350 TL / Kişi Başı
Foto + Video Dahil
Bilet Satın Al

İstanbul Yamaç Paraşütü turu konusundan önce yamaç paraşütü hakkında bilgi verecek olursak; Paraşüt denildiğinde ilk akla gelen yere güvenle inebilmek için tasarlanmış dairesel veya kanat formlu ince ve özel kumaştan yapılmış ve yere kontrollü bir iniş gerçekleştiren araç akla gelir. Ancak Yamaç Paraşütü, kendine bu türden bir paraşütten ilham alınarak geliştirilmiş, kanat formlu ve diğerinden ayrı olarak karadan havalanıp uçma amaçlı bir hava aracı akla gelmelidir. Yamaç Paraşütü, uçaktan atlayıp yere inme amaçlı değil, uygun irtifaya sahip yamaçlardan havalanıp uçmak ve sonunda güvenle yere inmeyi sağlayan hava aracıdır. Yamaç Paraşütleri aynı zamanda en ucuz ve güvenli hava araçlarıdır.

İstanbul Yamaç Paraşütü Turuna Kimler Katılabilir?

3 yaşını doldurmuş, maksimum 110 kilogram sınırları arasında olan herkes İstanbul Yamaç Paraşütü turu na katılabilir. 3. ayından itibaren hamilelerin yamaç paraşütü yapmalarına izin verilmemektedir. Ayrıca uçmaya başlamak için gerekli olan 5 metre ila 15 metre arası ufak bir koşuyu yapabilecek fiziksel yeterlilikte olmak gerekmektedir. Bu özel koşulların dışında herkes Yamaç Paraşütü ile uçabilir.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Turu
Tekirdağ Yamaç Paraşütü Turu

Yamaç paraşütü uygun bir pistte, birkaç adım koşarak havalanılan bir spordur. Rüzgar ve termal hava akımlarının izin verdiği ölçüde uçuşa başladığınız noktadan daha yukarılara çıkabilir ve süzülerek uçuşunuza devam edersiniz.

İstanbul Yamaç Paraşütü turu ile deneyimli bir pilot eşliğinde, uçuş brifingi de denilen uçuş bilgilendirme eğitimi sonrası siz de güvenle uçabilirsiniz. Bu eğitim daha çok kalkış koşusu ve bazı temel davranışların nasıl olacağını içermektedir. Ayrıca aklınıza takılan soruları pilotunuza sorabilirsiniz. Turlarımızdaki uçuşlar deneyimli ve sertifikalı Yamaç Paraşüt pilotları ile sadece bir kişinin berabere yapabileceği bir etkinlik ve spordur. Tandem (ikili) Yamaç Paraşütleri uçuşları, sizlere biraz adrenalin yüklenerek, güvenle havalanıp muhteşem bir uçuş deneyimi yaşamanızı garanti eder.

İstanbul Yamaç Paraşütü Turu Nerelerde Yapılmaktadır?

İstanbul Yamaç Paraşütü Turu, İstanbul sınırları içinde ve günübirlik gidip dönülebilecek mesafedeki komşu illerde düzenlenmektedir.

İstanbul Çatalca’da Ormanlı Köyü en bilinen uçuş pistlerimizden biridir. İstanbul’a sadece 85 kilometre mesafedeki bu uçuş alanında 40 metre yükseklikteki pistinden havalanarak, 100 metreye kadar havada yükselebilme olanağı vardır. Hava durumuna göre 10 dakika ile 20 dakika arasında havada kalma süresi oldukça tatmin edicidir. Bölge bir yandan Karadeniz’i kucaklayan plajı, yakınlardaki gölü ve muhteşem ağaçlık alanları ile çok ilgi gören bir doğa parçasıdır. İstanbul Yamaç Paraşütü Turu sizlere bu eşsiz doğa parçasını, kuşbakışı gibi bambaşka bir açıdan görmenizi sağlayacaktır.

Popüler bir diğer İstanbul Yamaç Paraşütü Turu, Sakarya merkez ilçesi Adapazarı yakınlarında bulunan Serdivan (Kırantepe) bölgesidir. 113 kilometre mesafedeki bu tur alanımıza Tem Otoyolu ile hızlıca ulaşılabilir bir bölgededir. 220 metre yükseklikteki uçuş pisti kuzey rüzgarları ve bölgeye has termal hava akımları sayesinde kolay ve güvenli bir uçuş olanağı vermektedir. Termal hava akımları o kadar etkilidir ki Yamaç Paraşütümüz 1000 metreye kadar yükselebilmekte ve 15 ile 20 dakika süren bir süzülme sonrası güvenli bir iniş sağlanmaktadır.

Bir diğer İstanbul Yamaç Paraşütü Turumuz, Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’ne bağlı, Ganos Dağları yamaçlarında eski bir Rum köyü olan Uçmakdere’dir.  İstanbul’a 225 kilometre uzaklıkta ve aynı gün içerisinde Yamaç paraşütü yapılıp eve dönüşün gerçekleştirilebileceği bir mesafededir.

Ganos Dağı yamaçlarında bulunan 200 metre, 250 metre, 350 metre 625 metre ve 650 metre rakımlarındaki toplam 5 adet pisti ile Uçmakdere, Kuzey rüzgarı haricinde hemen hemen her rüzgar yönünde uçmaya elverişli bir Yamaç Paraşütü merkezidir. Hava durumuna göre 7 ile 20 dakika arasında süren keyifli uçuşunuzda 1000 metre irtifaya kadar yükselme şansınız olabilmektedir. Bu harika uçuşun sonunda inişler Ayvasıl plajına yapılmaktadır.

İstanbul Yamaç Paraşütü Turuna katıldığınızda uçuş için gerekli olan Yamaç paraşütü ve gerekli tüm donanım sizlere organizasyon çerçevesinde sağlanmaktadır. Özel kask ve yedek paraşüt, tandem uçuşlarda bulunması zorunlu güvenlik teçhizatlarıdır. Gerekli tüm uçuşa ait teçhizat ve cihazlar sizlere tur organizasyonu tarafından tedarik edilecektir. Size düşen biraz cesaret, rahat bir spor giysi ve spor ayakkabıdır. Hava durumuna göre soğuk ve rüzgara karşı uygun kalınlıkta giyinilmelidir. Diğer bir uçuş noktamız olan Tekirdağ yamaç paraşütü için tıklayabilirsiniz.